جستجو
پيوندها
آمار بازدیدکنندگان
97امروزmod_vvisit_counter
628دیروزmod_vvisit_counter
2166این هفتهmod_vvisit_counter
2776هفته گذشتهmod_vvisit_counter
12286این ماهmod_vvisit_counter
13661ماه گذشتهmod_vvisit_counter
436052کل بازدیدهاmod_vvisit_counter
میانگین امتیار کاربران: / 12
ضعیفعالی 

9ماهواره آری یا نه؟ قسمت اول

خواستم  مقاله ای درباره فواید و مضرات ماهواره  بنویسم اما دوستان گفتند: نه !!!

گفتم: چرا؟

گفتند : تو را متهم به مسائل سیاسی و جناحی خواهند کرد!!!

گفتم: من یک نگاه اجتماعی و فرهنگی به مقوله ماهواره خواهم داشت و تأثیرات آن بر نظام خانواده بررسی می کنم چه ربطی به سیاست داره؟

گفتند: این حرف ها نیست کلامی درباره ماهواره گفتن یعنی دست گذاشتن به نقطه حساسی که آنها به آن اعتقاد دارند!!!

 

 

 

 

گفتم : شاید نمی دانند خطرات آن را و فقط به مزایای آن فکر می کنند و خطرات همواره دور از نگاه افراد و در کمین است و مانند چراغ خاموش و تلقین در خواب عمل می کند و بر روی فکر و ذهن افراد تأثیر می گزارد. لااقل بگذارید بنویسم شاید کسی به فکر افتاد و فواید و مضرات آن را با هم بررسی کرد و نتیجه درست گرفت مگر اشکال دارد انسان با تفکر و تعمق به موضوع نگاه کنه؟

گفتند: ببین آقا سید تو کوچکترین حرفی بزنی فکر می کنند علیه آنها حرف می زنی و تو همینطوری ان قلت داری !!!

گفتم : هر جای بحث اشتباه گفتم و به دور از مسائل عقلی بود خب قبول نکنند ما که نگفتیم هر چه می گوییم حق است و غیر از این نیست. من فقط می گویم با تفکر عمل کنیم شاید ... اگر حرف بدی می زنم بگو بد می گی !!!

گفتند : اینها به این حرفها کاری ندارند و حتی حاضر به فکر کردن در این رابطه نیستند چون به این اعتقاد رسیده اند که خوب است !!!

گفتم : این اعتقاد را از چه طریقی پیدا کردند؟ یعنی هیچ بدی ندارد که برای آنها مهم باشد؟ آیا دین و ایمان فرزندانشان برایشان مهم نیست؟ آیا شبهات اعتقادی موجود در جامعه که ذهن فرزندانشان را چون موریانه تخریب می کند را باور ندارند؟ آیا فساد موجود در جامعه آنها را عذاب نمی دهد؟ آیا عدم پایبندی فرزندانشان به نماز و روزه و ... آنها را رنج نمی دهد؟ آیا انحرافات جنسی و اخلاقی جامعه را نمی بینند؟ آیا از بین رفتن معیارهای ملی و مذهبی را حس نمی کنند؟آیا بی غیرتی که مردان امروز ما را در بر گرفته را حس نمی کنند؟

گفتند: اگه این حرفها رو بزنی دیگه داخل منطقه آرامش  نداری و انگشت نما می شی!!!

گفتم : یعنی اینجا حرف حق نمی شه زد؟

گفتند : آنها این کار تو را دفاع از یه عده دیگه می دونند و موضع می گیرند !!!

گفتم یه عده دیگه ؟ یه جناح دیگه؟ منظورتون چه کسانیه؟ شاید ... اما من فقط می خوام از دین و اخلاق دینی و فرهنگ دینی حرف بزنم.

یکدفعه یکی بلند با حالت عصبانیت جواب داد ؟ دین !!! مگه دیندار هم وجود داره !!!

من که از گفته این شخص متحیر شده بودم با حالت ناراحتی از این سخن او گفتم : شما مردم ما را نمی شناسید چرا که من در یک جایی به دنیا آمده ام که منطق حرف اول را می زند و به همین دلیل است که عرق دینی و مذهبی افراد بالا است.

من به یاد دارم صدای مناجات مردم را قبل از نماز صبح بر روی پشت بام ها.

من به یاد دارم صدای اذان های مردانی که با هر بانگ الله اکبر خود طنین روح افزای ملکوتی را یادآور می شد.

من به یاد دارم صبحی که بچه ها با صدای قرآن خواندن های پدران آرام آرام چشم باز می کردند.

من به یاد دارم نغمه های یا حسین یا حسین مادران در گوش نوزادان را .

بالاخره تصمیم گرفتم بنویسم اما خدایی بدون غرض ... راستی نقطه نظرات شما به ما کمک می کند.

می گویند چاقو خطرناک است خصوصاً ... ادامه دارد ... ادامه دارد ... (سید نورالدین صمدانی)

ماهواره آری یا نه ؟ قسمت دوم

نظرات 

 
+2 #11 پاسخ: ماهواره آری یا نه ؟ قسمت اولیه مجمع طلابی 1392-04-27 15:07
به نظر من وقتی بدونیم چجوری از ماهواره استفاده کنیم هیچ آسیبی به فرد و جامعه وارد نمیشه
نقل قول
 
 
-1 #10 http://parmidaakbaripour.blogfa.comپارمیدا 1391-11-14 13:17
سلام
به یک همه پرسی دعوت شدید لطفا دوستان تان را هم برای بدست آوردن یک نظر خوب دعوت کنید.بدون نظر از وبلاگ پارمیدا خارج نشوید.
ممنون و سپاسگزارم.
نقل قول
 
 
+4 #9 پاسخ: ماهواره آری یا نه ؟ قسمت اولسید میثم 1390-12-14 09:28
با تشکر از حاج آقای صمدانی
نقل قول
 
 
+6 #8 پاسخ: ماهواره آری یا نه ؟ قسمت اولمهدی 1390-11-29 14:34
سلام خدمت دوست عزیزم
ممنون از تایید شما
خیلی خوشحالم از اینکه غیر از من هم کسانی هستند که ضررهای ماهواره را بیشتر از سودش بدونند
نقل قول
 
 
+10 #7 تشکریه دوست 1390-11-27 21:04
نقل قول از مهدي:
سلام
بنده با نظر آقاي مهري مخالفم
بدليل اينكه ايشون خيال ميكنه پيشرفت در اينه كه ماهواره داشته باشيم البته ما مخالف ماهواره و ويدئو و از اين قبيل چيزها نيستيم بلكه مخالف بي نظمي و بي قيد و بند بودن هستيم.
همان حرف تاريخي كه امام عزيزتر از جانمان در مورد تلويزيون و سينما زدند.
ايشان فرموده بودند كه ما مخالف اينها نيستيم بلكه مخالف بي بند و باري هستيم.
بنظرم اگه ايشون يه كمي بيشتر از الآنشون مطالعه كنند ميفهمند كه براي پيشرفت نياز به تفكر صحيح و عمل به دانسته ها هست كه اينم جز با مطالعه مفيد كارساز نيست.
اگه شما نگاهي به آمار جهاني كنيد ميبينيد كساني پيشرفت كردند كه به دنبال بي بند و باري نبودند.
بنظر بنده چون قشر زيادي از مردم فرهنگ استفاده صحيح از ماهواره را ندارند نياز هست كه جلوي اين چيزها گرفته شود وبعد از فرهنگ سازي صحيح دوباره روي كار بياد.
مثال داشتن ماهواره مثال كسي است كه فرهنگ استفاده از پول را نداره و يك باره پول هنگفتي بدستش مياد.
متشكرم از اينكه نظريات مختلف را در سايتتون قرار ميديد

ما با نظر آقا مهدی موافقیم اگه بدون غرض حرف بزنیم می تونیم به نتیجه برسیم قرار نیست دعوا کنیم قراره زندگی درست و درست زندگی کردن رو یاد بگیریم
نقل قول
 
 
+9 #6 دست مریزادبچه محل 1390-11-27 20:47
به نظر من مهم اینه که آدم اول بره فرهنگش رو پیدا کنه بعد بیاد نگاه کنه، خدایش منکه هر چی برنامه های ماهواره رو دیدم نقطه مثبت ندیدم بجز ... آخه یه برنامه غیر مخرب مثال بزنید تا بگم خوبه
در ضمن مهری جان که داغ کردی لطفا تعصبی حرف نزنید دیگه بهتر نیست آدم یه ذره فکر کنه ببینه چی درسته چی غلط و اصلا نیازی نیست عصبانی بشه آفرین عزیزم حالا شد ...
نقل قول
 
 
+11 #5 پاسخ: ماهواره آری یا نه ؟ قسمت اولمهدي 1390-11-27 14:56
سلام
بنده با نظر آقاي مهري مخالفم
بدليل اينكه ايشون خيال ميكنه پيشرفت در اينه كه ماهواره داشته باشيم البته ما مخالف ماهواره و ويدئو و از اين قبيل چيزها نيستيم بلكه مخالف بي نظمي و بي قيد و بند بودن هستيم.
همان حرف تاريخي كه امام عزيزتر از جانمان در مورد تلويزيون و سينما زدند.
ايشان فرموده بودند كه ما مخالف اينها نيستيم بلكه مخالف بي بند و باري هستيم.
بنظرم اگه ايشون يه كمي بيشتر از الآنشون مطالعه كنند ميفهمند كه براي پيشرفت نياز به تفكر صحيح و عمل به دانسته ها هست كه اينم جز با مطالعه مفيد كارساز نيست.
اگه شما نگاهي به آمار جهاني كنيد ميبينيد كساني پيشرفت كردند كه به دنبال بي بند و باري نبودند.
بنظر بنده چون قشر زيادي از مردم فرهنگ استفاده صحيح از ماهواره را ندارند نياز هست كه جلوي اين چيزها گرفته شود وبعد از فرهنگ سازي صحيح دوباره روي كار بياد.
مثال داشتن ماهواره مثال كسي است كه فرهنگ استفاده از پول را نداره و يك باره پول هنگفتي بدستش مياد.
متشكرم از اينكه نظريات مختلف را در سايتتون قرار ميديد
نقل قول
 
 
+13 #4 پاسخ: ماهواره آری یا نه ؟ قسمت اولنویسنده 1390-11-27 08:37
در خصوص نکته اول که باید درباره اینترنت و .... نیز مطلب بنویسیم بنده هم با حضرت عالی موافقم انشاالله بزودی انجام می دهیم نکته دومی هم که فرمودید در مورد پیشرفت سریع دنیا انکار کردنی نیست اما به نظر حقیر ما نیز باید با دقت بر مسائل روز از مزایا و مضرات آن آگاه شویم تا بهترین بهره ها را ببریم اگر از این مهم غافل شویم و چشم بسته همه چیز را تایید یا رد کنیم قطعا از دنیا عقب می مانیم ضمناتخصص ما فرهنگی است نه اقتصادی یا غیره ما در زمینه ای که تخصص داریم مطلب می نویسیم
نقل قول
 
 
-11 #3 پاسخ: ماهواره آری یا نه ؟ قسمت اولمهری 1390-11-25 09:56
ببین حاج آقا اگه یه مقاله در مورو ماهواره نوشتی حتما درمورد اینترنت و کامپیوتر هم بنویس.در مورد ویدیو هم میتونی مانور بدری.حاجی چی میگی دنبال چی گرفتی بخدا .دنیا داره روز به روز پیشرفت میکنه.الان دیگه ماهواره هم قدیمی شده.بخدا واقعا متاسفم برای خودم که به جای اینکه سعی و تلاشمون رو برای پیشرفت به کار بگیریم راجع به چی بحث میکنیم.حاج آقا الان تحریم هستیم تجهیزات پالایشگاه عسلویه خراب شده نمیتونیم تعمیرش کنیم تمام گازمون رو قطر برد و رفت بیا تو این قضیه مقاله بمویس اگه مردی(mardi) بهگفته خودت سرت رو که نمی برن بعد میگی قلط کردم حرف اشتباهی زدم. حاجی کشور خراب شده گرونی داره بیداد میکنه.بخدا زندگی کردن سخته بعد تو اومدی بحث ماهواره میکنی .البته شما دارید اینجوری زندگی میکنین و اینجوری.....میدونی میخوام چی بگم بخدا دلم خونه .دو سال نه پنج ساله دیگه ماهواره هم مثل ویدیو ازاد میشه .یادمه آقای لاریجانی کاندید انتخابات ریاست جمهوری شده بود تو سوابق قبلیش نوشته بود آزاد کردن ویدیو.چند روز دیگه یکی دیگه میاد ماهواره رو ازاد میکنه و تو سوابقش مینویسه ......حالا حیف این همه پول که دادن دستگاه پارازیت خریدن این همه مریضی و سرطان که بخاطر این پارازیت ها تو دراز مدت نصیب مردم میشه و مثل خیلی چیزا تو صداش تو نطفه خفه میشه .اگه مردی در مورد این چیزا حرف بزن .بازم میام تو سایتت اگه جرات داشتی تو این موارد حرف بزنی بازم میام موضوع جدید بهت میدم وگرنه تو هم ....
نقل قول
 
 
+11 #2 پاسخ: ماهواره آری یا نه ؟ قسمت اولمهدی 1390-11-24 09:01
بنظر این حقیر ماهواره بیشتر مضر است تا اینکه بخواد مفید باشه و برای اینکه بخواهیم آن را جمع کنیم بهترین کار کار فرهنگی است.
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


تازه مسلمان شده ها ( فوتبالیست ها ، هنرپیشه ها، سیاست مداران و ... )
Previous بعدی

مارگارت مارکوس مارگارت مارکوس      مارگارت مارکوس، محقق آمریکایی، در 23 می 1934 در نیویورک به دنیا آمد، او تاکنون بالغ بر 30 جلد کتاب در مورد تاریخ و فرهنگ اسلامی به رشته تحریر در آورده است. وی تحصیلات عالیه خود را در دانشگاه نیویورک ادامه داد و پس از بررسى درباره ى آیین مترقى اسلام و قرآن در 24 می1961 به وسیله انجمن تبلیغات اسلامى مقیم آمریکا رسماً به دین اسلام مشرف شد، و پس آن نام خود را به مریم جمیله تغییر داد.     او در مورد علت مسلمان شدنش اینطور می گوید:     در حین تحصیل مریض شدم و مدت دو سال در بیمارستان بسترى شدم، در آنجا بود که نذر کردم خوب شوم تا زودتر به اسلام و مسلمانان ملحق شوم. بیمارى من به طور غیر منتظره بهبودى یافت و پس از مرخصى از بیمارستان در شهر نیویورک در به در به دنبال جستجوی فرد مسلمانى  پرداختم و با شریف ت... ادامه مطلب

لوکا گائتانی لاواتلی لوکا گائتانی لاواتلی   لوکا گائتانی لاواتلی فرزند یکی از بزرگ‌ترین و معروفترین تولید کنندگان شراب در ایتالیا که به معروف (سلطان شراب) است بود. پدر وی مالک کارخانه بزرگ و قدیمی تولید مشروبات الکلی به نام مونتالچینو می باشد.     ماجرای اسلام آوردن لوکا    لوکا از زمان کودکی از دوستان ادواردو بود. وی در سال 1988 به همراه ادواردو آنیلی به ایران آمد. در این سفر ادواردو به “قدیری ابیانه” گفت که با لوکا در مورد اسلام صحبت کرده و او را تا مرز اسلام آورده است اما نتوانسته است او را مسلمان کند اما بر این باور بود که یک هل برای اسلام آوردن او کافی بود و از قدیری می خواهد که با لوکا صحبت کند. قدیری ابیانه نیز به مدت حدود دو ساعت با لوکا در هتل آزادی (اوین) به تنهایی صحبت می کند. جلسه ای که منجر به اسلام آوردن وی و پذیرش تشیع می شود ... ادامه مطلب

«شان استون» پسر الیور استون فیلمساز مشهور آمریکایی به مذهب حقه تشیع گروید «شان استون» پسر الیور استون فیلمساز مشهور آمریکایی به مذهب حقه تشیع گروید        «شان استون» پسر الیور استون فیلمساز مشهور آمریکایی به مذهب حقه تشیع گروید            به نقل از فارس، «شان استون» پسر الیور استون فیلمساز بزرگ آمریکایی ظهر امروز -۲۵ بهمن ماه-           با حضور در  دفتر  آیت الله ناصری واقع در اصفهان     ادامه مطلب

اسلام   ناگفته‌های زن تازه مسلمان شده هالیوودی + عکس خدا به من هدیه ای داده که باید از آن استفاده کنم. یکی این که پدر خوبی داشتم و دیگری اینکه با اسلام آشنا شدم که باید قدرش را بدانم و مسئولیت خود را در قبالش انجام دهم و انجام خواهم داد. ادامه مطلب

اریک سیلواین آبیدال اریک سیلواین آبیدال   اریک سیلواین آبیدال، بازیکن فوتبال اهل فرانسه و دفاع تیم بارسلونا، در 11 سپتامبر 1979 در لیون متولد شد. او نام خود را بعد از مسلمان شدن از اریک به بلال تغییر داد.    اندکی در مورد مسلمانی او:    اریک آبیدال بازیکن اسبق تیم فوتبال "المپیک لیون" فرانسه، پس از تحقیق در مورد اسلام به این دین الهی مشرف شد. وی با تاکید بر اینکه اسلام را با آگاهی کامل انتخاب کرده است،افزود, همیشه قرآن را به همراه دارم و بدون هیچ مشکلی به زندگی ادامه می دهم.     اریک ابیدال در مصاحبه با روزنامه El Periodico در این‌باره گفت: درباره خود و دینم بسیار فکر کردم و پس از تحقیق درباره ادیان مختلف، اسلام را برگزیده و مسلمان شدم.      از نکات مهمی که در مورد این بازیکن مسلمان وجود ... ادامه مطلب

کریستینا بکر کریستینا بکر وقتی که یک مجری زن، آلمان را تکان می‌دهد! سال 1995 جمهوری آلمان شاهد رویدادی عجیب بود که رسانه های وقت آن را «زلزله مذهبی» در آلمان خواندند. «کریستینا بکر» که از گویندگان پرطرفدار تلویزیون آلمان بود، ناگهان با پذیرش دین اسلام و انتخاب حجاب اسلامی، جامعه آلمان ر ابه شوک برد و اکنون «بکر» از اینکه آن انتخاب را کرده می گوید: هیچگاه و هیچگاه از این کار خود پشیمان نیستم اگرچه از کار اخراج شدم و حتی برنامه های که من تدوین کننده و مجری آن نیز بودم متوقف شد و از نظر مالی و شهرت زیان قابل توجهی متحمل شدم.   او دقت در هنر اسلامی و آزادی‌های انسان در عرصه اجتماع را قوی‌ترین انگیزه برای پذیرش اسلام عنوان کرده و می‌افزاید: اسلام در زمینه محبت انسان‌ها به یکدیگر بی‌نظیر است و از این نظر دین اسلام ممتاز است. ... ادامه مطلب

جنجال مسلمان شدن یک دختر یهودی در اسرائیل جنجال مسلمان شدن یک دختر یهودی در اسرائیل به گزارش شیعه آنلاین، اخبار رسیده از سرزمین های اشغالی حاکی از آن است که مسلمان شدن یک دختر یهودی، موجب به وجود آمدن جنجال در رژیم صهیونیستی شده است. ادامه مطلب

تیری دانیل آنری فوتبالیست فرانسوی تیری دانیل آنری فوتبالیست فرانسوی   تیری دانیل آنری، مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال فرانسه و باشگاه بارسلونا، در 17 اوت 1977 در اوسون، فرانسه به دنیا آمد. او قبل از آغاز رقابت‌های جام جهانی 2006 آلمان به دین مقدس اسلام گرویده بود.    ماجرای مسلمانی او :     ماجرای مسلمان شدن او از آنجا مشخص شد که، خبرنگاری بعد از به ثمر رساندن گل در بازیهای جام جهانی، عکسی از آنری گرفته بود که وی در حال سجده کردن بود. خبرنگار که کمی زیرک به نظر می رسید از آنری پرسید که آیا شما مسلمان شده اید؟ آنری در پاسخ فقط گفت که "مذهب یک امر شخصی است."    این قضیه بعد از جام جهانی جدی تر شد، آنری در نماز جمعه ی لندن شرکت می کرد! خبرنگار دیگری در مصاحبه ای از وی پرسید: چرا آن پنهان کاری ها را کنار گذاشته اید؟! آنری در جواب به وی گفت :"زیدان به من گفت که کس... ادامه مطلب

«ماشا الیلیکینا» مانکن تازه مسلمان روس       مانکن تازه مسلمان روس   «ماشا الیلیکینا» نام مشهوری در روسیه و مناطق روسی‌زبان است. او حدود 2 سال پیش به عنوان یک هنرپیشه جذاب و یک مدل زیبا مطرح بود و شهرت و محبوبیتش با اوج گرفتن «گروه رقص و موسیقی فابریک» در روسیه، به بالاترین حد رسید.   به گزارش ابنا، ماشا الیلیکینا، ستاره سابق سینما، رقص و موسیقی، اینک حجاب اسلامی در بر دارد و به تدریس در مدارس مشغول است. وی می‌گوید از جلوه‌های کاذب سابق متنفر است و اکنون احساس خوشبختی می‌کند. آنچه در پی می‌آید مصاحبه سایت روسی Islam.ru با این هنرمند مسلمان شده است: • چطور شد که تمام موفقیت‌ها و درخشش‌های خود روی صحنه را زیر پا گذاشتی و به اسلام گرویدی؟ ماشا: من به لطف خداوند به سوی او گام برداشتم. این اراده خدا بود.     • در زمانی که یک خواننده بودی آیا فکر می‌کردی ... ادامه مطلب

سارا جوزف تازه مسلمان انگلیسی سارا جوزف تازه مسلمان انگلیسی سارا جوزف تازه مسلمان انگلیسی سارا جوزف، تازه مسلمان انگلیسی ایست که در سال 1971 در لندن متولد شد و در سن 16 سالگی مسلمان شد. او هم اکنون مدیریت مجله اسلامی Emel را به عهده دارد که در آن به ارائه شیوه زندگی مسلمانان بر اساس تعالیم اسلامی می پردازد، و نخستین زن مسلمان اروپایی است که وارد این عرصه شده است. ادامه مطلب